Kompletirano prvo kolo Europske lige: Favoriti imali uspjeha

Što se kasnijeg sinošnjeg termina Europske lige tiče, Milan je pobijedio Celtic rezultatom 3:1,  dok su Hoffenheimu dva gola bila dovoljna protiv Crvene zvezde.

Leicester je uvjerljivo s 3:0 porazio Zoryu, a efikasni su bili i Lille (1:4 protiv Sparte Prag) te Villarreal (5:3 protiv Sivasspora).

Milan je bez i dalje ozlijeđenog Ante Rebića uspješno preskočio gostovanje kod Celtica.

“Rossoneri” su nakon prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Krunića (14) i Brahima Díaza (42), smanjio je Elyounoussi u 76. minuti, da bi Hauge u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio tri boda za talijanski sastav.

Bh. reprezentativcu Radi Kruniću je to prvijenac za Milan.

U drugom susretu Lille je porazio prašku Spartu s: 4:1. Sjajnu predstavu pružio je trostruki strijelc Yazıcı (45, 60, 75), a među strijelce se upisao i Ikone (66).

Za češki sastav, koji je od 23. minute igrao s igračem manje nakon isključenja Krejčija, zabio je Dočkal (46).

Tottenham je u susretu J skupine pobijedio LASK s 3:0 golovima Lucasa Moure (18), Andradea (27-ag) i Son Heung-Mina (84), dok je Royal Antwerp na gostovanju porazio Ludogorec sa 2-1.

Uvjerljiv je bio i Leicester City u skupini G porazivši Zorju s 3:0. Golove su zabili Maddison (29), Barnes (45) i Iheanacho (67).

U drugom susretu iz ove skupine Braga je identičnim rezultatom porazila AEK. Galeno (44), Paulinho (78) i Ricardo Horta (88) zabili su za portugalski sastav.

Villarreal je u sjajnom dvoboju iz skupine I porazio Sivasspor s 5:3.

Kubo (13), Bacca (20), Foyth (57) i Paco Alcacer (74, 78) su zabili za “Žutu podmornicu”, dok su strijelci za turski sastav bili Kayode (33), Yatabare (43) i Gradel (64).

U drugom susretu Maccabi Tel-Aviv je bio bolji od Karabaga s 1:0, a gol odluke zabio je Cohen u 10. minuti.

Hoffenheim je u dvoboju L skupine pobijedio Crvenu zvezdu s 2:0, a strijelci su bili Baumgartner (64) i Dabour (90+3). Andrej Kramarić je izvan stroja zbog koronavirusa.

Rezultati 1. kola Europske lige:

SKUPINA A
CSKA Sofija – CFR Cluj 0:2
Young Boys – AS Roma 1:2

SKUPINA B
Dundalk – Molde 1:2
Rapid Beč – Arsenal 1:2

SKUPINA C
Bayer Leverkusen – Nice 6:2
Hapoel Beer-Sheva – Slavia 3:1

SKUPINA D
Standard Liege – Rangers 0:2
Lech Poznan – Benfica 2:4

SKUPINA E
PSV Eindhoven – Granada 1:2
PAOK – Omonia 1:1

SKUPINA F
Napoli – AZ Alkmaar 0:1
RIJEKA – Real Sociedad 0:1

SKUPINA G
Braga – AEK 3:0
Leicester City – Zorja 3:0

SKUPINA H
Sparta Prag – Lille 1:4
Celtic – Milan 1:3

SKUPINA I
Maccabi Tel-Aviv – Karabag 1:0
Villarreal – Sivasspor 5:3

SKUPINA J
Tottenham – LASK 3:0
Ludogorets – Royal Antwerp 1:2

SKUPINA K
Wolfsberg – CSKA Moskva 1:1
DINAMO – Feyenoord 0:0

SKUPINA L
Slovan Liberec – Gent 1:0
Hoffenheim – Crvena zvezda 2:0

Odgovori