Uskoplje

Policija pronašla drogu i oružje u pretresu kuća u Gornjem Vakufu – Uskoplju

U pretresu kuća, podrumskih prostorija i pratećih objekata u ulicama Vilić Polje i Batuška, policija je u srijedu pronašla određenu količinu bijele praškaste i zeljaste materije za koje se sumnja da su opojne droge “speed” i “cannabis”, digitalnu vagu, vatreno oružje – pušku i druge predmete koji se mogu dovesti u vezu s izvršenjem kaznenih djela, prenosi Avaz.ba

Kako su izvijestili iz MUP-a Srednjobosanskog kantona, spomenute objekte koriste J.K. rođen 1983. godine i M.G. rođen 1978. godine.

U izviještaju se dodaje da su pretres izvršili policijski službenici Sektora kriminalističke policije u suradnji s policijskim službenicima tima za borbu protiv zloupotrebe opojnih droga PU Bugojno i Jedinicom za specijalističku podršku MUP-a, postupajući po naredbi Općinskog suda Bugojno.

Odgovori